Bazilika sv. Mikuláše v Trnavě SK-140 : 

Postavena na místě románského kostela z 11. století, v interiéru zachované původní fresky. Gotický trojlodní dóm s dvouvěžovým průčelím.

Bazilika sv. Mikuláša v Trnave

Doporučená cena: 15 Kč / 0.6 €

Kategorie :Církevní památky ( C )
Region :Podunajská nížina a Malé Karpaty ( DMK )
Správní členění :Okres Trnava / Trnavský kraj / Slovensko
GPS : 48°22'44.53"N, 17°35'30.53"E
Nadm. výška : 146 m
Foto : Rudolf Ropek www.foto-ropek.cz
SlovenskyBazilika sv. Mikuláša v TrnaveStojí na mieste románskeho kostola z 11. stor., v interiéri zachované pôvodné fresky. Gotický trojloďový dóm s dvojvežovým priečelím.
ČeskyBazilika sv. Mikuláše v TrnavěPostavena na místě románského kostela z 11. století, v interiéru zachované původní fresky. Gotický trojlodní dóm s dvouvěžovým průčelím.
DeutschBasilika Heiligen Nicolaus in TrnavaSie steht an der Stelle einer romanischen Kirche aus dem 11. Jh. Im Innenraum wurden ursprüngliche Fresken erhalten. Sie verfügt über eine gotische Dreischiff-Kuppel mit dem Zweiturm-Portal.
EnglishBasilica of St. Nicholas in TrnavaIt stands on the site of a Romanesque church from the 11th cent., preserved original frescoes inside. Gothic three-aisled dome with two-tower facade.
MagyarSzent Miklós bazilika - Nagyszombat11. századi románkori templom helyén áll, bazilika belsejét eredeti freskók díszítik. Gótikus háromhajós dóm kettő toronnyal.