Zámek Děčín CZ-142 : 

Zámek na skalním ostrohu nad soutokem Labe a Ploučnice, skvost severních Čech. Jeho současná podoba je dílem hraběcího rodu Thun-Hohenstein.

Zámek Děčín

Doporučená cena: 12 Kč / 0.5 €

Kategorie :Zámky ( Z )
Region :Labské pískovce a Lužické hory ( LLH )
Správní členění :Okres Děčín / Ústecký kraj / Česká republika
GPS : 50°46'44"N, 14°12'33"E
Nadm. výška : 135 m
Foto : Rudolf Ropek www.foto-ropek.cz
Telefon : 412 518 905
Web : www.zamekdecin.cz
ČeskyZámek DěčínZámek na skalním ostrohu nad soutokem Labe a Ploučnice, skvost severních Čech. Jeho současná podoba je dílem hraběcího rodu Thun-Hohenstein.
DeutschSchloss Děčín (Tetschen)Auf einem Felsvorsprung über dem Zusammenfluss von Elbe und Ploučnice (Polzen) liegendes Schloss, Klenoid Nordböhmens. Seine gleichzeitige Form ist Schöpfung der gräflichen Familie Thun-Hohenstein
EnglishDěčín CastleCastle on a rocky promontory above the confluence of the Elbe and Ploučnice rivers, a jewel of Northern Bohemia. Its current form is the work of the Thun-Hohenstein county family.
MagyarDěčín váraKastély egy sziklás hegyfokon, az Elba és Ploučnice folyók egybefolyása felett. Észak Csehország kincse.
SlovenskyZámok DěčínZámok na skalnom ostrohu nad sútokom Labe a Ploučnice, skvost severných Čiech. Jeho súčasná podoba je dielom kniežacieho rodu Thun-Hohenstein.